Як правильно чистити басейн?


Процес будівництва басейну на власному заміському або дачній ділянці - справа цікава та витратна. Але радість він буде приносити всім членам сім’ї тільки тоді, коли в ньому буде постійно чиста вода.

Причини забруднення басейну

Активна експлуатація басейну призводить до того, що користуватися ним стає неможливо: вода втрачає свою прозорість, з’являється неприємний запах.

Види забруднень:

• каламутна вода в басейні - ознака поганої фільтрації, недостатнього хлорування, підвищення рівня лужності;

• іржава вода - знижений рівень рН;

• цвіль на поверхні води, зеленуватий відтінок - дезінфікуючі засоби застосовуються в меншому обсязі ніж потрібно;

• утворення нальоту на стінках споруди - підвищена жорсткість наповнювача.

Основні способи очищення

Організація правильного догляду за домашнім басейном дозволяє зберігати чистоту води протягом тривалого періоду, зменшує знос встановленого обладнання, продовжує термін експлуатації гідротехнічної споруди. Очищення виконується:

1. Фізичним способом.

Щоденне «прибирання» повинно проводитися як в житлі. Водним пилососом прибирається сміття з дна і стінок басейну, недоступний для фільтрів. Фільтраційні установки (пісочний, картріджні, діатомові) очищають воду, пропускаючи повний обсяг через фільтруючі елементи не менше 2-3 разів на добу за допомогою додатково встановленого насосного обладнання. Для збору сміття з поверхні водного дзеркала застосовуються спеціальні скімери або сачки.

2. Хімічним способом.

Цей вид обробки включає в себе дезінфекцію водної маси і підтримки рівня рН в межах 7,2-7,6, що забезпечують ефективність хімічних препаратів. Для дезінфекції використовуються препарати на основі хлору, брому або кисню. Для нейтралізації мікроводоростей розроблені та виготовлені спеціальні реагенти, підвищують прозорість - флокулянти. Після їх застосування дрібні частинки стають вловимими для фільтраційних установок і водних пилососів. Використовуючи хімію для басейну необхідно строго дотримуватися інструкції виробника про порядок і дозуванні застосування.

3. Електрофізичний метод.

Він сприяє мінімізації застосування хімічних реагентів при очищенні наповнювача домашнього резервуара шляхом установки в систему циркуляції спеціальних проточних дезінфекторів:

 ультрафіолетова установка - спеціальна камера з UV-лампою, під дією якої відбувається знезараження проточної води;

 установка озонатора - пристрій, що створює молекули озону при коронному розряді. Озон - окислювач, руйнівно діє на забруднення і корисний для здоров’я людини;

 безхлорні системи очищення - установка з титановими або мідними електродами, в яких відбувається очищення за допомогою окислення;

 хлоргенератор - в якому відбувається електроліз кухонної солі. Вона розкладається на газоподібний хлор, нешкідливий для людини.

Обов’язково очищайте свій басейн, щоб із задоволенням плавати в чистій воді!

Статті
Як правильно чистити басейн? Яке обладнання необхідне для басейну? Як очистити басейн від зелені? Як очистити басейн від вапняного нальоту? Як чистити басейн від іржі? Як вибрати обладнання для басейнів? Цвіте вода в ставку. Що робити? Як правильно вибрати фільтр для басейну? Як вибрати електронагрівач для басейну? Як вибрати протитечію для басейну? Як вибрати насос для басейну? Як очистити воду в басейні? Як вибрати пилосос для басейну? Як вибрати плівку для басейну? Як застосовувати тестер для басейну? Як вибрати хімію для басейну? Що робити, якщо в басейні помутніла вода? Як очистити озеро від водоростей? Що купити, щоб вода в басейні не цвіла? Як правильно вибрати піч булерьян? Цвіте вода в басейні. Що робити? Які бактерії для септиків краще? Чи шкідливий хлор для басейнів? Які таблетки для басейну купити? Хімічні засоби для басейнів Хімія для басейну Септіфос Вігор Очищення вигрібних ям за допомогою біопрепаратів Як правильно очистити озеро? Вода в басейні зеленіє. Що робити? Басейн Вашої мрії! Про жировловлювач Які засоби для бассейну купити? Понд Тріт для очищення водойм Засоби для очищення вигрібних ям Септик для вигрібних ям Очищення жировловлювачів Жировловлювачі під мийку Біопрепарати для компосту Очищення каналізації біопрепаратами Про догляд за басейнами Очищення води в басейні Ефективна хімія для басейнів Яку хімію для басейну купити? Устрій вигрібної ями Біопрепарати для вуличних туалетів і біотуалетів