Що робити, якщо в басейні помутніла вода?


Незалежно від того, який у вас басейн: надувний, стаціонарний, критий чи відкритий, рано чи пізно з такою проблемою як помутніння води зустрічаються всі. Що це таке і як з цим ефективно боротися, ділимося в цій статті. Вода втрачає свою прозорість, коли в ній починають активно розмножуватися бактерії. Цьому сприяє нагрівання води, відсутність течії, потрапляння різного сміття. Частково впоратися з проблемою помутніння допомагають спеціальні фільтри, встановлені в стаціонарних басейнах, проте на всі 100% вони положення не рятують. З надувними моделями ситуація ще складніша: воду або часто треба міняти, або взагалі не купатися.

На щастя, сьогодні у нас є можливість позбутися помутніння води за допомогою різноманітних реактивів. Використовувати їх навмання - не рекомендуємо! Їх слід підбирати в залежності від причин втрати прозорості, а також від обсягу і виду басейну.

4 причини помутніння води і способи усунення.

1) Порушення кислотно-лужного балансу води. Засіб боротьби: нормалізація pH за допомогою спеціальних засобів до норми 7,0-7,4 + шокова дезінфекція.

2) Попадання органічних речовин в воду. Засіб боротьби - містять хлор реагенти, які дезінфікують воду.

3) Стояча вода (особливо характерна для надувних моделей), як наслідок помутніння води і покриття слизом стінок і дна басейну. Засіб боротьби - альгіциди + хлорування.

4) Високий вміст у воді марганцю, міді, заліза, як наслідок - каламутна вода коричневого кольору. Засоби боротьби: відновлення pH води + додавання флокулянтів.

Важливо знати, що використовувати засоби проти помутніння води слід тільки після відновлення нормального pH води. Перевіряється pH спеціальними приладами. Після відновлення pH проводиться первинна шокова обробка басейну на основі хлору. А потім вже основна.

Бувають ситуації, коли pH води в нормі, справно працює фільтрова система басейну, а вода все одно каламутна. У таких ситуаціях рекомендовано використання флокулянтів, які пов’язують не відфільтровані (дуже маленькі) частинки, роблячи їх вразливими для систем фільтрації.

Також не забувайте постійно збирати з поверхні води сміття: опале листя, гілочки і т.п. і чистити спеціальним пилососом дно басейну. На ніч, по можливості, накривайте басейни (особливо це стосується надувних моделей).

Широкий вибір різних реагентів на нашому сайті допоможе вам не тільки каламутну воду зробити прозорою, але і не допустити повторної появи каламуті. Плавайте з задоволенням в прозорій воді свого басейну!

Статті
Як правильно чистити басейн? Яке обладнання необхідне для басейну? Як очистити басейн від зелені? Як очистити басейн від вапняного нальоту? Як чистити басейн від іржі? Як вибрати обладнання для басейнів? Цвіте вода в ставку. Що робити? Як правильно вибрати фільтр для басейну? Як вибрати електронагрівач для басейну? Як вибрати протитечію для басейну? Як вибрати насос для басейну? Як очистити воду в басейні? Як вибрати пилосос для басейну? Як вибрати плівку для басейну? Як застосовувати тестер для басейну? Як вибрати хімію для басейну? Що робити, якщо в басейні помутніла вода? Як очистити озеро від водоростей? Що купити, щоб вода в басейні не цвіла? Як правильно вибрати піч булерьян? Цвіте вода в басейні. Що робити? Які бактерії для септиків краще? Чи шкідливий хлор для басейнів? Які таблетки для басейну купити? Хімічні засоби для басейнів Хімія для басейну Септіфос Вігор Очищення вигрібних ям за допомогою біопрепаратів Як правильно очистити озеро? Вода в басейні зеленіє. Що робити? Басейн Вашої мрії! Про жировловлювач Які засоби для бассейну купити? Понд Тріт для очищення водойм Засоби для очищення вигрібних ям Септик для вигрібних ям Очищення жировловлювачів Жировловлювачі під мийку Біопрепарати для компосту Очищення каналізації біопрепаратами Про догляд за басейнами Очищення води в басейні Ефективна хімія для басейнів Яку хімію для басейну купити? Устрій вигрібної ями Біопрепарати для вуличних туалетів і біотуалетів