Устрій вигрібної ями | Як очистити вигрібну яму?


Багато хто з нас при згадці вигрібної ями мимоволі згадують вуличний туалет, який поширює навколо себе малоприємний запах і два рази на рік вимагає очищення. В одному випадку це виконується шляхом виклику асенізаційної машини, або ж вручну, при цьому вміст часто використовується як добриво для городу. Якою б не була делікатною ця тема, але існують правила облаштування вигрібних ям і при цьому виявляється можна уникнути прояву неприємного запаху.

Крім того, що вигрібна яма облаштовується безпосередньо для вуличного туалету, також вона може служити і для зливу стічних вод з будинку, в тому випадку якщо є каналізаційна система, але немає можливості підключитися до централізованої системи. Залежно від режиму використання та обсягу стічних вод, розрізняють вигрібні ями:

- Поглинаючі;

- Герметичні.

Перший варіант, це якраз і є той самий вуличний, який неприємно пахне, але при цьому він має дуже просту конструкцію і обирається найчастіше для дачної ділянки. Така вигрібна яма своїми руками виконується за наявності найпростіших будівельних інструментів і тим самим дозволяє заощадити кошти. Власне конструкція являє собою виїмку в землі, круглого або прямокутного перерізу, стінки якої викладаються цеглою або бетонуються. Досі популярний варіант використання бетонних кілець, якщо яма має круглий перетин, при цьому дно нічим не закривається, так як воно виконує функцію природного фільтра. Такі споруди в основному і розраховані лише для справляння природних потреб і навіть використану воду туди зливати не рекомендується, так як максимальний добовий обсяг стоків не повинен перевищувати одного кубометра.

Яма герметичного типу це той же каналізаційний колектор, який передбачає скидання стічних вод в набагато більших обсягах, ніж у першому варіанті. Стінки і дно бетонуються і покриваються гідроізоляцією, а верх накривається бетонною плитою з люком, через який здійснюється відкачка. З метою скорочення часу і трудовитрат можна використовувати вже готові ємності, що встановлюються у виритий котлован. Це можуть бути як використані раніше під інші потреби металеві, так і спеціально випускаються пластикові баки, мають малу вагу і легко встановлювані.

Обсяг розраховується виходячи з максимального споживання води всім, хто проживає в будинку. Максимальною нормою є 180 літрів на добу, це з урахуванням витрачання на санітарно-гігієнічні потреби, при цьому за санітарними нормами такий обсяг забороняється скидати у грунт, тобто доведеться користуватися послугами асенізації, зважаючи на те що на стадії проектування повинен бути передбачений підїзд для асенізаційної бочки.

Септики - економічність і екологічність

Звичайно можна просто встановити великий бак і зачекавши поки він наповниться викликати асенізаторів, але очищення вигрібної ями і подальша утилізація потребуватимуть додаткових витрат. Років десять тому так і було, поки не стали масово поширюватися септики, які дозволяють по суті організувати вдома очистку стічних вод, до того стану, коли без шкоди навколишньому середовищу вони можуть бути видалені в грунт.

У складному і витратному варіанті, вживаному для заміських котеджів, септик представляє собою систему послідовно обєднаних із зливною ямою ємностей, де під впливом колоній бактерій, без доступу повітря, відбувається очищення вод. Органічна складова при цьому активно поглинається мікроорганізмами, а неорганічні частинки осідають у вигляді мулу, який видаляється раз на рік або частіше в залежності від ємності. Після проходження всіх стадій очищення, вода може бути використана для господарських потреб.

Негерметична вигрібна яма сама по собі є септиком, але при цьому там процеси бродіння відбуваються досить повільно, і до того ж з доступом повітря, що власне і викликає стійкий різкий запах. Тут допоможе спеціальний засіб для вигрібних ям, що представляє собою колонію бактерій, які активізують процеси розкладання. В результаті, запах вдається нейтралізувати, а очищена вода швидше йде в грунт, що дозволяє природним шляхом зменшити рівень вмісту, а отриманий мул буде набагато кориснішим для рослин, ніж неочищені стоки.

Статті
Як правильно чистити басейн? Яке обладнання необхідне для басейну? Як очистити басейн від зелені? Як очистити басейн від вапняного нальоту? Як чистити басейн від іржі? Як вибрати обладнання для басейнів? Цвіте вода в ставку. Що робити? Як правильно вибрати фільтр для басейну? Як вибрати електронагрівач для басейну? Як вибрати протитечію для басейну? Як вибрати насос для басейну? Як очистити воду в басейні? Як вибрати пилосос для басейну? Як вибрати плівку для басейну? Як застосовувати тестер для басейну? Як вибрати хімію для басейну? Що робити, якщо в басейні помутніла вода? Як очистити озеро від водоростей? Що купити, щоб вода в басейні не цвіла? Як правильно вибрати піч булерьян? Цвіте вода в басейні. Що робити? Які бактерії для септиків краще? Чи шкідливий хлор для басейнів? Які таблетки для басейну купити? Хімічні засоби для басейнів Хімія для басейну Септіфос Вігор Очищення вигрібних ям за допомогою біопрепаратів Як правильно очистити озеро? Вода в басейні зеленіє. Що робити? Басейн Вашої мрії! Про жировловлювач Які засоби для бассейну купити? Понд Тріт для очищення водойм Засоби для очищення вигрібних ям Септик для вигрібних ям Очищення жировловлювачів Жировловлювачі під мийку Біопрепарати для компосту Очищення каналізації біопрепаратами Про догляд за басейнами Очищення води в басейні Ефективна хімія для басейнів Яку хімію для басейну купити? Устрій вигрібної ями Біопрепарати для вуличних туалетів і біотуалетів