Питання

1.Біопрепарати для вигрібних ям, септиків та вуличних туалетів

1.1. Що краще? Застосовувати біопрепарати або викликати асенізатор?

Асенізатор відкачує тільки рідкий вміст, а густий осад при цьому залишається на дні і стінках ями. І надалі машину доводиться викликати все частіше і частіше, тому що забивється дренаж і вигрібна яма наповнюється швидше. Біопрепарат переробить всю органіку в ямі, очистить дно і стінки від відкладень, відновить дренажні властивості у вигрібній ямі. При цьому витрати на обслуговування вигрібної ями становитимуть від 20 грн в місяць.

1.2. Якщо у мене рівень в ямі стоїть і не знижується - біопрепарат для вигрібних ям допоможе?

Якщо у Вашій ямі не знижується рівень, то найвірогідніше замулився і забився дренаж через який дренується вміст ями. Біопрепарат відновлює дренаж, розріджуючи донний осад, а також очищує стінки і дно ями, і рівень буде поступово знижуватися.

1.3. Як швидко починає діяти біопрепарат?

Через 6-7 днів зникає неприємний запах. Переробка вмісту ями відбувається протягом 2 - 4 місяців після застосування біопрепарату в залежності від індивідуальних умов (рівня грунтових вод, вбираючіх властивостей грунту, конструкції вигрібної ями або септика, ступеня забруднення ями, кількості надходжень і тощо).

1.4. Від чого залежить зростання рівня у вигрібній ямі ?

- Наявність органічних нечистот на дні і стінках ями, які забивають дренаж

- Поглинаючі властивості ґрунту

- Кількість надходжень в яму

- Високий рівень ґрунтових вод

- Сусідство з водоймою

- Особливості конструкції вигрібної ями

- Вид вмісту ями (тверде, напіврідке)

- Тривалість використання ями

1.5. Як працює біопрепарат ?

Біопрепарат містить у своєму складі спеціальні природні бактерії, для яких служать їжею стоки, фекалії, органічні відходи. В процесі переробки відходи розкладаються на рідину і вуглекислий газ.

1.6. Чи можна вносити біопрепарат коли холодно?

Коли на вулиці холодно, біопрепарат можна вносити. Так як біопрепарат працює від +4 градусів, а температура в ямі не знижується нижче цього показника.

1.7. Якщо яма повна, можна вносити біопрепарат?

В повну яму не рекомендується вносити біопрепарат. Так як біопрепарати розводять у 5 л води і виливаються в яму і до цього ще йде злив з будинку в яму. Воді немає куди дренуватись і весь вміст може перелитись через верх ями. Ми рекомендуємо відкачати не більше 10% вмісту ями, а потім внести біопрепарат.

1.8. Можна викачувати перероблену воду на город?

Перероблену воду можна викачувати з ями на город. Так як біопрепарат не токсичний і безпечний. Також його можна використовувати як добриво для городу.

1.9. Як впливають порошки та миючі засоби на роботу біопрепарату?

Для кращого використання препарату бажано прати за 24 години перед внесенням і 24 години після внесення. Надалі використання миючих і засобів для прання не обмежується. Головне, щоб у вигрібну яму не потрапляла хлорка, луг та хімічно агресивні речовини.

1.10. Якщо в ямі є вміст, чи потрібно його відкачувати?

Якщо у ямі є вміст, його відкачувати не потрібно. Можна вносити відразу біопрепарат, головне щоб вода покривала вміст приблизно на 2 см.

1.11. Після очищення вигрібної ями,застосовувати далі біопрепарат чи ні?

Після того як Ви очистили яму, біопрепарат можна вносити для профілактики, щоб не забивався дренаж. Необхідно щоб у ямі були відходи, якими бактерії повинні харчуватися.

1.12. Чому не можна відкачувати вигрібну яму повністю?

Якщо яма повністю герметична, то звичайно відкачувати потрібно, так як рідина нікуди не може дітися з герметичної ємності . Але якщо яма з дренажним дном, то при відкачування зникає тиск всередині ями, і в зв’язку з цим раніше відведені стоки надходять із-за стінок ями, з грунту і яма заповнюється ще швидше. Крім того, при відкачування більше 10% загального обсягу стоків з ями видаляється мікробіологічна флора, отримана за рахунок внесення біопрепарату.

1.13. За якими ознаками можна визначити, що препарат почав діяти?

Дія біопрепарату підтверджується наступними ознаками: на поверхні рідини в септику спливають маленькі бульбашки - ознаки газу, одержуваного в результаті переробки, це відбувається постійно, поки препарат працює - поступово за період до 30 днів піна на поверхні рідини зникає - через 10-14 днів після першого стартового застосування усувається смердючий запах - через 40-60 днів рідина набуває прозорість. У разі відсутності зазначених явищ в каналізації можна констатувати, що біопрепарат зупинив свою роботу, і в такому випадку необхідно проаналізувати причини: холод - менше +4 градусів в септику, агресивне середовище (велика кількість хімії, хлору), відсутність доступу повітря в септик або вигрібну яму.

1.14. Якщо у мене повна яма, через деякий час рівень у вигрібній ямі знизиться?

Рівень рідини може незначно зменшитися, важливо, щоб бактерії переробили органічні опади у ямі, а на це може піти від 2-х до 4-х місяців.

2.Хімія для басейнів

2.1.Яку хімію для басейну використовувати перед початком використання басейна?

Перед початком використання басейну необхідно придбати тестер для вимірювання рівня рН, шок хлор для стартової дезінфекції, повільний хлор для тривалої дезінфекції, а також альгіцид - засіб для усунення водоростей. Це мінімально необхідний набір засобів для догляду за басейном. Для отримання більш детальної консультації Ви можете зателефонувати менеджерам greenhol.com та отримати професіональні поради по догляду за басейном.

2.2.У мене зеленіє вода у басейні. Що робити?

Для вирішення цієї проблеми необхідно спочатку виміряти рівень рН води басейну. Якщо рН знаходиться в діапазоні 7,0-7,4, то далі Ви використовуєте шоковий хлор для ударної дезінфекції, а потім спеціальний засіб проти водоростей та зеленої води в басейні - альгіцид. Якщо рівень рН виходить за межі 7,0-7,4, то у такому випадку необхідно додавати рН мінус для зниження рівня рН або рН плюс. А вже потім застосовувати стандартний комплекс препаратів для басейну.

2.3. Що таке рівень рН води?

Рівень pH - це значення, що показує, скільки іонів водню присутній у водному розчині. Вимірюється за 14-бальною шкалою, де 7 вказує на "нейтральний" рівень. Значення рН нижче 7 показує, що вода "кисла". Рівень кислотності зростає по мірі убування рН, де 1 вказує на максимальну кислотність. Показники понад 7 вказують, що вода "жорстка". В ідеалі, вода повинна бути нейтральною або злегка кислому ("м’яких"), зі значенням рН нижче 7. Рівень pH понад 8 знижує ефективність хлорування і може негативно впливати на рівень споживання води.

2.4. Для чого потрібно вимірювати рівень рН і Cl(хлору)? Як часто їх треба вимірювати?

pH води - один із найважливіших робочих показників якості води, багато в чому визначають характер хімічних і біологічних процесів, що відбуваються у воді. Якщо показники рН не відповідають нормі, то хімія в басейні працювати не буде. Вода в плавальному басейні потребує санітарної обробці, завдяки якій знищуються інфекційні мікроорганізми (бактерії, віруси), усуваються зайві органічні залишки і запобігається розростання водоростей. Хлор - найбільш відоме і частіше використовується дезінфікуючий засіб, представлене у вигляді різних хімічних сполук. Якщо недостатньо хлору, тоді вода буде каламутного кольору. Перед тим як внести хімію для басейну, для початку необхідно виміряти показники рН і Cl (хлор), якщо показники не гаразд тоді їх потрібно відрегулювати, а потім можна вносити хімію. Показники рН і Cl потрібно вимірювати один раз в 4 дні.

2.5. Каламутна вода в басейні. Що робити?

Біляста або недостатньо прозора вода в басейні може бути тому що забруднення води дуже дрібними частинками, наприклад, пилок і спори рослин або частинки пилу. Такі дрібні частки вільно проходять крізь пісок фільтра. Для того, щоб позбутися від такої мутної води, необхідно використовувати коагулянт або флокулянт. Каламутна біляста вода так само може бути з-за наявності у воді живих мікроорганізмів. Прибрати таку муть за допомогою коагулянту не вийде, необхідно використовувати дезінфектант Шок хлор або Активний кисень. Щоб позбутися каламутної води такого плану необхідно провести шокову обробку згідно з інструкцією до препарату.

2.6. Іржава (бура) вода в басейні. Що робити?

Що робити, якщо вода в басейні іржавіє і стає коричнево-бурою? Причина у великому вмісті заліза у воді. Щоб позбутися цієї проблеми, потрібно придбати рідина для видалення металів Froggy Metaldez. Він ефективно видаляє іони заліза, міді, марганцю та інших металів.

2.7. Від чого може змінюватись рівень рН?

На рівень рН впливає багато факторів. Таких як:

- пил

- сонце

- волосся

- бруд

- дощ

- крему для засмаги

- кількість купаються і т. д.

2.8. Як часто потрібно змінювати пісок у фільтрі?

Кварцевий пісок змінюється у фільтрі один раз в рік. Якщо використовується скляний фільтруючий елемент, його замінюють один раз у 5 років.

2.9. Переваги Активного Кисню (О2)?

Метод обробки води за допомогою Активного Кисню має цілий ряд переваг:

- відсутність запаху хлору;

- відсутність подразнення шкіри і очей;

- після купання шкіра не сохне, волосся не стає ламкими;

- не використовуються важкі метали;

- такий спосіб обробки води сумісний з хлоруванням, тобто, можливо додавання хлору або ударне хлорування при сильному забрудненні води;

- обробка води за допомогою активного кисню забезпечує надійне дезінфікуючий дію;

- ефективне запобігання появи водоростей також входить в цей вид обробки води.

2.10. Що таке флокулянт і коагулянт?

Потрапляючи у воду, коагулянт або флокулянт для басейну утворює пластівцеподібний осад. Основна відмінність представлених засобів полягає в інтенсивності їх дії. Одні з них призначені для регулярного застосування, інші - для ударної обробки води. Але принцип їх дії однаковий: дрібні частинки об’єднуються в більш великі і випадають в осад.

2.11. Чи шкідлива хлорка?

Для того щоб знезаразити воду у басейні, в неї додають певну кількість хлоровмісного речовини. Безумовно, у воду додають мінімальну кількість хлорки, яка не завдасть шкоди здоров’ю людини, яка користується басейном.

2.12. Чи шкідливий Альгіцид?

У своєму складі Альгіцид не містить хлору і важких металів у концентрації, які використовуються для обробки води, не отруйний. Він абсолютно безпечний для дорослих та дітей, а також для матеріалів басейну.

2.13. Вапняні відкладення в басейні. Що робити?

Вапняні відкладення з’являються із-за перетворення бікарбонатів у карбонатні іони. Для вирішення проблеми вапняних відкладень необхідно:

- контролювати якість води при наповненні басейну;

- постійно та своєчасно регулювати рівень рН;

- застосовувати Froggy Calcinon який призначений для запобігання і повного видалення вапняного нальоту в басейні.

2.14. Які загальні правила застосування хімії для басейну?

Будь-яка хімія для басейну виробляється в концентрованому вигляді і потребує обережного поводження. Тому потрібно дотримуватись таких правил:

- використовувати всі засоби за прямим призначенням, тобто, тільки для очищення басейну;

- не використовувати хімічні засоби, якщо Ви не впевнені в їх необхідності;

- уникайте контакту хімічних засобів для очищення басейнів зі шкірою та одягом;

- суворо дотримуйтеся дозування;

- зверніть увагу на умови зберігання хімічних засобів для очищення басейнів.

3. Біорпепарати для свиней та курей

3.1. Який результат роботи біопрепарату Водограй Чистий Хлів для свиней?

У процесі застосування біопрепарату Водограй Чистий Хлів, можна помітити такі результати його роботи:

- переробляються відходи життєдіяльності свиней;

- уже через 2 тижні усувається неприємний запах у хлівах;

- підтримується температура в підстилці від +40°С, а в свинарнику від + 5°С до 15°С навіть при морозах;

- зменшується рівень аміаку, тварини краще себе почувають і набирають масу;

- у підстилці не заводяться гризуни, так як вони не приживаються в глибокій підстилці.

3.2. Які переваги біопрепарату Водограй Чистий Хлів?

Переваги застосування Водограй Чистий Хлів:

- корм не потрібно варити або запарювати, у зв’язку з чим не використовується газ і електроенергія. Корм для тварин тільки сухий;

- не прибирається та не вивозиться гній. Відсутні витрати на ручний або механічний збір екскрементів тварин, а також на їх вивезення;

- відсутні витрати на будівництво лагун, вигрібних ям або бетонних майданчиків для зберігання гною;

- немає витрат на опалення свинарника;

- оптимізація праці скорочує витрати на його оплату аж до скорочення чисельності. Одна людина може працювати з поголів’ям із 300 тварин;

- реальна економія на лікуванні тварин, тому що вони значно здоровіше;

- через 5 років підстилку можна використовувати в якості готового відразу ж до застосування високоякісного добрива;

- підтримується температура в підстилці від +40°С, а в свинарнику від + 5°С до 15°С навіть при морозах;

- знижується собівартість готової продукції.

3.3. Як правильно приготувати підстилку для свиней?

Всередині видалити по всій площі грунт, підготувати на одному рівні корито глибиною до 1 метра. Площа корита розраховується виходячи з того, що на одну тварину необхідно 2,8 м2. Дно виритого корита встилається шаром піску 10 см. На пісок укладаються снопи з гілок листяних дерев довільної довжини від 1 м до 2 м. На снопи укладається солома злакових культур висотою шару 40 см. На цей шар соломи розбризкується рідкий гній, розведений у воді з розрахунку одна штикова лопата, набрана без гірки на 3 м2 площі підстилки. Наступний етап - зрошення отриманого шару соломи з гноєм розчином біопрепарату. Після цього насипаються дерев’яні ошурки (фракція від 1 мм до 3 мм) висотою шару 40 см. Поверхню підстилки потрібно обробити біопрепаратом за рецептом.

3.4. Яка повинна бути температура в свинарнику під час пристрою підстилки?

Під час влаштування підстилки в свинарнику, температура в приміщенні не повинна бути нижче +6 градусів.

3.5. Не буде жарко свиням влітку?

У сезон тепла природна вентиляція запобігає перегріву тварин і насичення повітря надмірною вологою. Органічна підстилка - це термос. У спеку хлів потрібно частіше провітрювати.

3.7. Якщо бетонна підлога в свинарнику, чи буде працювати біопрепарат?

На бетонних підлогах підстилка не буде працювати ефективно через відсутність дренажу. Але так чи інакше біопрепарат буде виконувати свої функції:

- переробляє гній;

- усуває неприємний запах;

- підтримує тепло.

Якщо дренаж відсутній, то потрібно робити вентиляцію в хліві.

3.8. Скільки потрібно біопрепарату?

На бетонних підлогах підстилка не буде працювати ефективно через відсутність дренажу. Але так чи інакше біопрепарат буде виконувати свої функції:

- переробляє гній;

- усуває неприємний запах;

- підтримує тепло.

Якщо дренаж відсутній, то потрібно робити вентиляцію в хліві.

4.Біопрепарати для очищення ставків та озер

4.1.Як працюють біопрепарати для ставків та озер?

До складу біопрепаратів для ставків входять природні бактерії, які перероблють водорості та інший органічний бруд у ставках.

4.2. Через який час водойма очищається?

В середньому на очищення води у водоймі може знадобиться близько 3 місяців, в залежності від кількості мулу, температури води у водоймі і рівня кисню у воді. Перші результати будуть помітні вже через 10-14 днів після першого внесення біопрепарату.

4.3. Як впливає біопрепарат на рибу?

При використанні біопрепарату для водойми він абсолютно безпечний, нешкідливий для людей, морської фауни і навколишнього середовища і повністю піддається біологічному розкладанню.

4.4. Якщо очистився водойму, але з’явилася плівка на поверхні. Що робити?

Така проблема зустрічається із-за нестачі кисню у воді. Пов’язано це з тим, що біопрепарат має в своєму складі аеробні бактерії, вони є активним споживачем кисню у воді. Це викликає проблеми. Вода покривається плівкою і риба починає задихатися, тому слід стежити за рівнем кисню у воді і при необхідності регулювати його.

4.5. При якій температурі можна застосовувати біопрепарат?

Ефективна робота біопрепарату "Водограй + Чистий Ставок" досягається при температурі води в ставку, озері, або водоймі від +4°С до +40°С.

Біопрепарат Понд Трит активний при температурі від +15°С до + 40°С.

Біопрепарат Водограй Чистий Ставок активний при температурі від +15°С до + 40°С.

5. Печі Булер’яни

5.1. Як правильно вибрати піч Булер’ян?

5.2. Як правильно встановити піч?